-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Jól lássuk el a talajt komposzttal, majd befejezésül fűnyesedékből terítsünk rá takaróréteget. A szamócát három évig termeszthetjük egy helyen, utána telepítsük friss ágyásba.
A szamóca ültetése |
Különleges, érdekesek a többször termő szamócafajták ('Maradesbois'), ill. a cserépben vagy ámpolnanövényként az erkélyen is nevelhető futó változatok ('Kletter Star"). Manapság nagy divatja van az erdei szamócának (Fragaria vesca), amelyet a díszkertbe, virágágyások szegélyezésére is ültethetjük. A gyümölcsei hihetetlenül aromásak és mézédesek.
Ízletes szamócadarabkák |
Májustól egészen októberig teremnek. Talajtakaróként használva akár nagyobb felületeket is tökéletesen beboríthatunk vele, az ilyen „szamócamező" egyesíti magában a díszértéket és a finom gyümölcsöket (erre a célra alkalmas, pl. a nagyvirágú, tetszetős talajtakaróvá összenövő 'Florika' fajta). A Börzsönyben vadon nőnek ilyen szamócatípusok.
Erdei szamóca (Fragaria vesca) |
A szamóca sok tápanyagot igényel, és ezt legcélszerűbb hosszú hatástartamú szervestrágya formájában kijuttatni, azaz szarulisztet adagolni. A bosszantó szürkepenész károsítását visszaszoríthatjuk, ha fokhagymát ültetünk a szamócasorokba - ez a növénypárosítás hatásos a betegségek távoltartására.
Forrás: Kerti tanácsok A-tól Z-ig