-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Kezdje a lakásban, és nevezze ki a fürdőkádját igénytelenebb növényei új lakóhelyének
Ujjpróbával ellenőrizze, hogy eléggé nedves-e a talaj. Dugja be az ujját a talajba kb. 1 cm mélyre, és ha nem tapad hozzá a föld, akkor mielőbb pótolni kell a nedvességet.
Nem ideális megoldás |
Tipp 1: téglán a növény
Szerezzen be téglákat, növényeit pedig azokra pakolja, a kádat pedig töltse meg egy kevés vízzel. A téglának és a cserépnek is meg van az a jó tulajdonsága, hogy állandó nedvességet biztosítanak majd növényeinknek.
Fényigényes növényeinél ugyanígy járjon el, csak egy nagy lavórba tegye őket a szoba nap érte helyén. Nagyobb növények esetében azonban a legegyszerűbb megoldás, ha kiülteti őket valami árnyékos helyre.
Borosüvegből csepegtető öntözés>>
Tipp 2: mélyen a talajba
Senki sem garantálja, hogy eső lesz, míg Ön távol van. Egyrészt nyírja le a füvet, (de ne legyen túl rövid, különben megsárgul), másfelől locsolja meg annyira, hogy a talaj 8-12 centiméterre nedves legyen. A lényeg, hogy a víz a gyökerekig jusson el. A levágott fű jó szolgálatot tesz gyümölcsfáinál és zöldségeinél, borítsa vele a földet, a párolgást lassítani fogja, így több nedvesség marad a növényeknek.
Tipp 3: a vízből sosem elég
Állandó nedvességigényű növényeink számára (pl. páfrány) beszerezhetünk önöntöző cserepeket, melyeknek az alján található a víztartály. Csoportosan tartott növényeink hálásak lesznek a csöpögtető öntözőegységeknek. (Ehhez már kell a szomszéd, hogy megnyissa a csapot.) Ez egy víztartály, amelyből a víz egy csövön keresztül jut el a csöpögtetőfejekhez.
Függőkosárban és virágládában lakó növényeink kedvelik az automata öntözőrendszert, amelynek a metódusát a fenti analógia szerint kell elképzelni, csak nem öntözőegységekről van szó, hanem kerámiaszondákról, amelyek egy 20-25 cm sugarú körben szórják a vizet. Megoldást jelenthetnek a bármelyik kertészetben megvásárolható vízmegkötő adalékok. Ügyeljen azonban arra, ha mégis a kézi, bő öntözést választja: a víz ne nagyon érje a virágokat és a leveleket, mert gombás fertőzést okozhat.
Tipp 4: teafilter és fokhagyma
Mielőtt elutazik, gyomláljon, távolítsa el az elvirágzott virágfejeket, magházakat, a növényeknek is jár a pihenés. Megelőzvén a rothadást, szedje le az érett gyümölcsöket. Cserepes növényeinket megvédi egy földbe dugott fokhagymagerezd a kártevőktől. Extra tápanyagot jelent, ha használt teafiltert áztat az öntözővízbe. A virágföldet lazítsa fel picit villával.
Tipp 5: Ön a borbély
A metszést se felejtse ki a repertoárból, szabadítsa meg elszáradt vesszőiktől a málnabokrokat, ezzel egyszerre védekezik a levél- és vesszőfoltosság ellen; szamócáiról is gondoskodjon, a foltos levelek eltávolításával megakadályozhatjuk a gombásodás továbbterjedését. Ne feledje el levágni az elhervadt virágokat a dáliákról, ugyancsak a rózsákról. Ez utóbbi kapjon kényeztető tápoldatot is. Ne feledje visszavágni a hortenziát. Legyen precíz borbély, metssze meg a sövényeket is!
Tipp 6: a szél a titka mindennek
Utazás előtt alaposan szellőztessen ki a szobákban.
Virág Nikolett