-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A magvetés lépéseiről itt írtunk részletesen, most csak három házilag is alkalmazható magágynak is alkalmas ötletet szeretnénk bemutatni, olyan alapanyagokkal, ami minden háztartásban megtalálható:
Magvetés WC papír gurgigába:
Papírguriga minden otthonban rendszeresen keletkező, újrahasznosítható alapanyag, tegyük félre, s tél végén kezdjük ebbe a növényeink nevelését.
Szükségünk lesz az előzőleg összeállított, magvetéshez alkalmas földkeverékre és jó minőségű vetőmagra. Miután kikeltek a magoncok, átültetésre sem lesz szükség, a papírral együtt tovább nevelhető majd a palánta.
Magvetés tojástartóba
Hasonlóan a gurigához, tojástartóból is hetente újabb adag termelődik egy nagyobb családban, használjuk ki, s vessük bele a nevelni kívánt magokat: paradicsom, paprika, uborka, padlizsán, tök- vagy dinnyefélék is bátran nevelkhetők benne. Tálcát tegyünk mindkét esetben a tartók alá.
Magvetés tojáshéjba
S ha már a tojásnál tartunk, nem kell kidobnunk a szépen félbe tört héjakat sem, ebbe is eldugdoshatunk pár virág- vagy zöldségmagot, majd a héjjal együtt kiültethetjük a kertbe:
A tojáshéj újrahasznosítható még így is>>
Itt olvashatsz arról, hogy milyen igényei vannak a növényeinknek a magvetés során: kikelés előtt és után megváltoznak a legfontosabb hő- és fényigények. Érdemes elolvasni, ha nem szeretnél újra felnyurgult, erőtlen növénykéket nevelni.