Tulsi - A gyógyfüvek királynője - 2. rész

Tulsi - A gyógyfüvek királynője - 2. rész
Az első részben a tulsi gyógyhatásait vizsgáltuk meg, és láthattuk, hogy nem hiába nevezik a gyógyfüvek királynőjének, hiszen a modern kor betegségeit kiválóan gyógyítja. Ebben a részben a tusi tápértékéről és további jótékony hatásairól lesz szó.

A tulsi tápértéke és más jótékony hatásai


Tápanyagtartalom

  • A és C-vitamin
  • Kalcium, cink és vas
  • Klorofil és más növényi tápanyagok

 

Ellenjavaslat


A kutatások kimutatták, hogy a tulsi biztonságos, kivételesen alacsony mérgezőhatású gyógynövény, mellékhatásai pedig nincsenek.

 

A tulsi használata

  • 2-4 kapszula reggel és délután
  • Napi 3-5 csésze tulsi tea

 

A tulsi vegytana

Tulsi-tea


A tulsi vegyi összetétele nagyon bonyolult, sokféle tápanyagot és biológiailag aktív anyagot tartalmaz. A tápanyag és gyógyszerészeti hatása a különböző bioaktív vegyületek között játszódó együttműködő kölcsönhatásoknak köszönhető. Habár a tulsinak élénkítő hatása van, és növeli a fizikai teherbírást, nem tartalmaz koffeint vagy más élénkítő szereket.

Hagyományosan nagyon sok formában felhasználták, friss vagy szárított levelekből készített tea, alkoholos tinktúrák, kenőcs vagy olajos készítmények, mag, gyökér és szár formájában.

A gyorsan változó, és az erősen igénybe vevő társadalmi és fizikai környezet okozta mentális és biológiai stressz a korai elhalálozás és a betegségek első számú okozója a fejlett társadalmakban, de a fejlődő országokban is növekedő problémát jelent.

A stresszel kapcsolatos rendellenességek, mint a rák, szív és érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, elmebaj, ízületi gyulladás és más autoimmun betegségek a nyugati társadalom népbetegségei. A modern gyógyászati kezeléseknek gyakran mellékhatásai vannak, ezzel másodlagos egészségügyi problémákat okozva.

A tulsi adaptogén tulajdonságai jelentős eséllyel gyógyítják és előzik meg a stressz hatására kialakuló elfajuló betegségeket.

Tulsi-levelek



A tulsi másodlagos szerepe az, hogy felhívja a figyelmet a hagyományos és a holisztikus szemléletű egészségmegőrzés fontosságára és a természetes gyógyfüvek használatának előnyeire. A nyugati orvoslás távlati fejlődésének fontossága mellett, az Egészségügyi Világszervezet azt ajánlja, hogy a hagyományos és népi orvoslási rendszereket be kell vonni a modern orvosi terápiákba ahhoz, hogy világszerte minél sikeresebb eredményeket érjenek el.

A tulsi adaptogén tulajdonságai bizonyítottan hatásosak a stresszel kapcsolatos betegségek megelőzésében, illetve azok gyógyításában. A folyamatban lévő klinikai kutatások a tulsi újabb egészségmegőrző tulajdonságait fogják bizonyítani.

Nyugaton viszonylag kevéssé ismert a szent bazsalikom, de a közeljövőben valószínűleg teret hódít a gyógynövény kiegészítők és gyógyszerek növekvő iparában, az öngyógyításban és az egészségügyi rendszerben egyaránt.

értékelés