-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Sajnos nincs olyan növény vagy növényi készítmény (pl. illóolaj), amely alkalmazásával bizonyítottan megelőzhető vagy gyógyítható lenne az új típusú, COVID-19 elnevezésű koronavírus okozta fertőzés. - olvasható a Magyar Gyógyszertudományi Társaság honlapján.
Tóth Barbara, a Szegedi Tudományegyetem munkatársa néhány általános kérdésre adta meg a választ a honlapon:
Léteznek-e vírusellenes növények?
Az, hogy egy növény valamely vírus ellen hatásos (pl. a citromfű a herpesz vírus ellen), még nem jelenti azt, hogy más vírusok, így akár az új koronavírus ellen is hatásos lenne. Jelenlegi ismereteink alapján nem védekezhetünk tehát sem citromfű, sem más tea fogyasztásával a koronavírus ellen.
Aromaterápiával fertőtleníthető a levegő?
Az illóolajok párologtatása, inhalálása sem véd a koronavírus ellen. Jelenlegi ismereteink alapján sem a szájon át fogyasztott, sem a belélegzett illóolajokkal nem előzhető vagy gyógyítható meg a betegség.
Mi a helyzet a fokhagymával, a mézzel és a citrommal?
A magyar köztudatban előforduló házi praktikák egyikére vonatkozóan sincs semmiféle bizonyíték.
Ugyanakkor elmondható, hogy a citromban és más gyümölcsökben, zöldségekben (pl. paprika, káposzta) található C-vitamin nélkülözhetetlen az immunrendszer egészséges működéséhez, ezért a járvány idején is ügyeljen a kiegyensúlyozott táplálkozásra.
Grapefruitcsepp jó lehet?
Egyelőre nem igazolt, hogy a grapefruitmagnak bármilyen kedvező hatása lenne, ezért a grapefruitmagból készült termékeket fogyasztását sem a jelen helyzetben, sem máskor nem ajánljuk.
Kasvirág és a dél-afrikai muskátli?
Az immunrendszer működésére kedvező hatású növények a kasvirág (Echinacea) fajok és a dél-afrikai muskátli. Megfázás esetén, a betegség első tüneteinek észlelésekor megkezdett alkalmazásuk kedvező hatású.
Fontos tudni, hogy a fenti növényekből készült gyógyszereket nem szabad és nem is érdemes folyamatosan szedni, alkalmazásukat csak a megfázás első tüneteinek megjelenésekor kell elkezdeni.
Az új típusú koronavírusfertőzés esetén való alkalmazhatóságukra nincsenek adatok, ezért megelőző célból ne szedje ezeket folyamatosan!