Gyógynövényekkel az álmatlanság ellen! - 2. rész

Gyógynövényekkel az álmatlanság ellen! - 2. rész
Ebben a részben hat további olyan gyógynövényről lesz szó, amelyek segítenek a nyugodt alvásban. Próbáljuk ki őket, és legyen békés álmunk!

Citromfű


Az egyik legjobb nyugtató gyógynövényként ismert citromfüvet a stressz csökkentésére, és az alvás elősegítésére használják. Mégis, különböző tanulmányok azt mutatják, hogy a citromfüvet más gyógynövényekkel kombinálva, például valeriánnal, nagyon hatékony altatót kapunk. A szakértők még nem döntötték el, mennyire hatásos a citromfű önmagában. Ha kisebb alvászavarokban szenvedünk, vagy egyszer-egyszer nem tudunk aludni, készítsünk citromfű teát oly módon, hogy néhány friss levelet leforrázunk. Hagyjuk ázni egy ideig, majd lefekvés előtt lassan kortyolgatva igyuk meg.

 

Golgotavirág: a nyugodt alvás záloga


Ez az egyik legjobb altató hatású gyógynövény, melyet már ősidők óta használnak. Nyugtató hatása van, de nem okoz reggeli kábultságot. Fogyaszthatjuk tea vagy kapszula formájában. A golgotavirág teát úgy készíthetjük el, hogy leforrázunk néhány tealevelet, ázni hagyjuk, majd vacsora előtt fogyasztjuk el. A golgotavirág közismerten jó a depresszió kezelésére is.

 

 

Vadsaláta (madársaláta)


Relaxáló és nyugtató hatása van, álmatlanságban szenvedőknek ajánlják. A vadsalátát izomfájdalmak kezelésére is használják, valamint erős köhögés csillapítására kisgyermekeknél. Leforrázhatjuk teának vagy fürdőt is készíthetünk úgy, hogy egy kád forró vízbe keverjük a növény néhány levelét. A vadsaláta az egyik legkevésbé ismert természetes altató.

 

Komló


A komló egy virágzó gyógynövény, melyet sokféleképpen használnak. Egyike a leghatékonyabb altató hatású gyógynövényeknek, mert segít csökkenteni a nyugtalanságot, az álmatlanságot és a szorongást. Az egyik legnépszerűbb használata az, amikor megtöltünk egy párnát komlóval, és a fejünk alá tesszük. Úgy alszunk majd, mint a kisgyerekek.

 

Káva (mámorbors)


A káva depresszió és szorongás ellen hatásos. Nagyon jó álmatlanság kezelésére is. Vehetjük gyökér-, por-, vagy kapszula formájában. Úgy tartják, hogy a káva nagy dózisban fogyasztva mély alvást biztosít. Mégis, mivel függőséget okozhat, nagy dózisokban való fogyasztása nem mindig ajánlott.

 

Jázmin


A jázminvirágból készült teának bámulatos nyugtató hatása van az idegekre. Azok is jázminteát isznak, akik keveset szeretnének aludni. Ezen kívül a jázmint menstruációs problémák, érzékeny bőr és gyomor kezelésére is használják. A jázmin többféle természetes gyógyszerben megtalálható, mert sokféle betegség gyógyítására alkalmas.

 

Jázmin-gyógynövény

 

Tanácsok álmatlanság és alvászavar kezelésével kapcsolatban

  • A fent említett természetes altató hatású gyógynövények nagyon hasznosak az alvás elősegítésében és a szorongás csökkentésében. Használjuk e növényeket altatóként, és ébredjünk frissen reggelente.
  • Ne vigyük túlzásba ezeknek a növényeknek a fogyasztását, és ne csináljunk szokást mindennapos használatukból. Ahogyan semmit nem jó túlzásba vinni, a gyógynövények túlzott fogyasztása is mellékhatások megjelenéséhez vezethet.
  • Kérjük szakértő segítségét annak érdekében, hogy a gyógynövények maximális előnyeit élvezhessük.

 

<< Vissza a cikk elejére

értékelés