Kofavizit a Lehel piacon
Megnéztük a Lehel téri kofahajót. Utolsó emlékünk úgy fél évtizedes lehet, amikor még rozsdásodó standokon, ponyvák alatt álltak az árusok, s közöttük folyt végig a táskáját hóna alá csapó nép...

Megnéztük a Lehel téri kofahajót. Utolsó emlékünk úgy fél évtizedes lehet, amikor még rozsdásodó standokon, ponyvák alatt álltak az árusok, s közöttük folyt végig a táskáját hóna alá csapó nép. Öt éve látványosan kevesebben voltak, mint tizenöt éve, a prepláza-korszakban.

A Rajk László tervezte hajó formájú, 43 ezer négyzetméter alapterületű, háromszintes piac, már-már inkább emlékeztet bevásárlóközpontra semmint az igazi, régi hangulatú piacra.

Igaz, ami igaz a földszinten árusító őstermelők jelenléte némiképp javít e helyzeten. De az első szint fölött abba is hagyhatjuk a nosztalgiázást, hiszen a piac többi részén - az első és a második szinten - javarészt keleti forrásból származó ruhaneműk és egyéb kiegészítők találhatnak gazdára. A galériára csak a posta és a földhivatal miatt mennek fel az emberek. 

(A videó lejátszásához gyors internetkapcsolat és friss flash-lejátszó szükséges. Kapcsold be a hangszórókat, vidd a kurzort a fenti képernyő fölé és kattints a bal alsó sarokban megjelenő lejátszás-gombra. Dőlj hátra - mozi van!)

[vote:1713336238]De talán ennek is köszönheti fennmaradását a vásárterület, hiszen az élelmiszervásárláson kívül mást is el lehet intézni a piacon. A legnagyobb sikere kétség kívül metrószintnek van: itt ugyanis az alapélelmiszereket és zöldségeket árusítók a tömegközlekedéshez igazítják nyitva tartásukat.

Ránézésre a forgalomra nincs okuk panaszkodni - a magasabb bérleti díj ellenére sem - a kereskedőknek, hiszen naponta több mint harmincezren térnek be a piacra. Ennek magyarázata az, hogy itt az alapélelmiszerek jóval olcsóbbak, mint a környékbeli boltokban.

A videót a LIONS Média készítette.

értékelés