Kúúúka - Mentőöv a Földnek!
Fáj kimondani, de legtöbben semmit sem tesznek a környezetünk védelmében. Úgy tűnik az egyetlen kiút ebből a reménytelen helyzetből, ha a következő generációkat környezettudatos gondolkozásra neveljük. Ennek elmulasztása végzetes lehet!

Összefogás, tudatos fogyasztás és fenntartható jövő

 

2011. november 23-24. között gondolkodás-, értékrendváltás és cselekvés jegyében tartották a Magyar „Fenntarthatósági Csúcs” II. konferenciát.

A konferencia a hazai szereplők jelentős csoportját hívta össze, hogy szembesüljenek a tudatos nevelés előnyeivel, az oktatási tartalmak valamint a környezettudatosságra való nevelés fontosságával valamint előzőek kapcsán cselekvésre szólítsa fel őket. Fő témája: mit tesz, és mit tehet minden egyes ember azért, hogy egyéni, családi, nemzeti és globális szinten megváltozzanak a folyamatok. A nemzeti „Fenntarthatósági Csúcs” fontos küldetése a konferencián megalapozott irányvonal megőrzése illetve a széles nyilvánosság felé történő közvetítése. Ezáltal a társadalom szereplői felelősségérzetének erősítése, a jó példák mintaként való közvetítése, az üzleti érdekek és a fenntarthatóság szempontjainak figyelembevételével.

 

kiserletezogep
Kísérletezőgép

 

A konferencia keretében az edukációs programok mellett, a civil szervezeteket is hangsúlyos szerepet kapnak.  Az eseményen kiállítóként vett részt az ismeretterjesztő Da Vinci Learning TV-csatorna, az Edupress - Magyar Oktatási Hírügynökség és a Felelős Szülők Iskolája is. A kiállítók egybehangzó célja, a tudatos nevelés illetve az oktatási tartalmak előtérbe kerülése.

Az Edupress Tudáspróba ismeretterjesztő portál, szakmai és média partnerek összefogásával pályázatok, tudományos kérdőívek segítségével szeretné felhívni a szülők és pedagógusok figyelmét arra, hogy már a gyermeknevelés kezdetén a környezettudatosságra neveljék a legfiatalabb generációt.

A napokban kiírt Kúúúka – Mentsük meg a Földet! szabad technikás pályázat, az óvodáskorú gyermekeket és nevelőiket is arra ösztönzi, hogy beszéljenek a szelektív hulladékgyűjtésről illetve a környezetünk értékeiről. A pályázat mindamellett, hogy a legszuperebb kukákat keresi, rendhagyó zöld tanórával egybekötött bábműsorral és filmvetítéssel keresi fel a jelentkező intézményeket.

 

A Kúúúka - Mentőöv a Földnek pályázat


kuuuka-mentoov-foldnek
Kúúúka - Mentőöv a Földnek!

Szerinted milyen a legszuperebb kuka?  Te mibe gyűjtenéd a szemetet? Hogyan válogatnád szét a hulladékokat? Tervezz kukát és vezess kukásautót! Alkosd meg a világ legszuperebb kukáját, avagy egész kukaszigetét, ahol a papírok és az üvegek külön-, a műanyagot és a fémek együtt gyűjtjük!

Kisiskolások és óvodások számára kiírt pályázatban várjuk kreatív, környezetbarát hulladékgyűjtő ötleteiteket!

Bármilyen technikával dolgozhattok, az alkotásokat kérjük lefotózni és címmel alkotó nevével ellátva kérjük feltölteni a Tudáspróba Facebook oldalára vagy e-mailen elküldeni a sara.rosta@shortcut.hu címre.

A nyertes alkotásokat kiállítjuk a Mikulásgyárban, 2011. december 18-án, vasárnap 14 órakor megrendezésre kerülő díjátadón. Gyere el Te is, és korcsolyázz a Mikulás krampuszaival!

 

  • Fődíj: Legyél a kukás autó vezetője! Irány a Liget!
  • Nyeremény: 10 db dedikált Csukás István- könyv, 10 db Da Vinci Learning DVD és szuper ajándékcsomag, 10 db belépő a Mikulás Fesztiválra, Mikulásfalvára, 50 főnek szóló meghívás a Mikulás Gyárba – különleges környezetismert óra, ingyenes koripálya, kakaó, kalács és persze ajándék kifestők
  • Határidő: 2011. december 10-ig várjuk az alkotásokat!

 

Felfedezésre fel! És ha még többre vágysz, gyere és kövess minket a Facebookon. Érdekességek, hírek és interaktív tartalmak várnak a Tudáspróba és a  Da Vinci Learning - Magyarország Facebook oldalán.

A csatorna által elindított oktatási program ingyenes és bárki számára elérhető a www.edupress.hu/tudasproba weboldalon keresztül.

A kiállítók és a konferencia közös célja, hogy közösen is megfogalmazzák azokat az értékeket illetve értékrendváltást, amely által fenntarthatóvá válhat saját környezetünk, és amelyek segítségével még generációkon keresztül megőrizhetjük földünk értékeit.

értékelés