-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A JÖVŐ ELKEZDŐDÖTT - írja Facebook oldalán az ÖMKI, azaz az Ökológiai Mezdőgazdasági Kutatóintézet - "Uiós támogatást nyert a gazdák önkéntes részvételén alapuló on-farm projektünk, így a hálózat 2023-ig jelentősen bővülhet, fejlődhet. Ezzel hétéves munka gyümölcse érett be, és komoly lépést tehetünk itthon is az Európai Unióban kijelölt agrárjövő felé. Célunk stabil élő laboratórium hálózattá válni, amely összefogja a kulcsszereplőket, és menedzseli a magyar mezőgazdaság ökológiai pályára állítását."
Az ÖMKI a tudományos kérdések elvi körüljárása helyett gyakorlatorientált kutatást végez, részvételi alapú, helyspecifikus kutatási projekteket vezetnek gazdák bevonásával. On-farm projekjük az Agrárminisztérium és a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH) által megítélt, 1,1 milliárd forint összegű uniós keretből 2023-ig tovább bővülhet.
Mivel foglalkozik az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézt (ÖMKI)?
"Klímavédelmi szempontból is hatékony tápanyag-gazdálkodás, ökológiai szemléletű talajvédelem kialakítása, változatosabb művelési rendszerek kidolgozása, az ősi gabonafajok elterjesztése, a tájfajta paradicsomok további népszerűsítése, és a fenntartható mezőgazdaság szolgálatába állított digitális megoldások fejlesztése, alkalmazása is szerepel a célok között, amelyeket a 2019-2023 projektidőszakra megítélt támogatásból nyílik lehetőségünk megvalósítani hét éve épülő on-farm hálózatunk bővítésével."
Az on-farm hálózat célja a fenntarthatóbb mezőgazdaság kialakítása
"A hálózat tagjainak bevonásával zajló kutatások ezt a célt támogatják, a kutatások témáját azonban a gazdákkal együtt, valós problémák mentén határozzuk meg. A projekt a résztvevő gazdáktól mindössze a kutatás sikere érdekében végzett együttműködést várja el. Minden helyspecifikus kísérletről összefoglaló dokumentáció készül, amely alapján a hálózat többi résztvevője is levonhatja a számára releváns tanulságokat, a kutatási helyszínt szolgáltató résztvevő pedig gazdaságára szabott eredményekkel, megoldási javaslatokkal gazdagodhat.
Az elmúlt években komoly tapasztalatot szereztünk abban, hogyan érhetőek el és szervezhetők együttműködésen alapuló hálózatba a magyar gazdák, hogyan bővíthető a gyakorlatuk hatékony agro-ökológiai módszerekkel. Célunk a támogatásnak köszönhetően olyan stabil élő laboratórium hálózattá válni, amely összefog gazdálkodókat, feldolgozóipari- és más termékpálya szereplőket, kutatókat helyspecifikus problémák megoldására, és amely menedzseli a közösen kidolgozott eredmények gyakorlatba történő bevezetését, a magyar mezőgazdaság ökológiai pályára állítását.
A támogatás komoly lehetőség az ÖMKi-nek és a hazai agráriumnak is, hiszen az alapjául szolgáló döntés összhangban áll az uniós kutatás-finanszírozásban zajló paradigmaváltással, és lépéselőnyt biztosít Magyarországnak az európai országok versenyében egy olyan, már bizonyított projekt megerősítésével, amely megfelel a bevezetés előtt álló új struktúrának."