-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Új fafajt azonosítottak kutatók Etiópia háborúk miatt kevésbé ismert keleti részén.
A Science-ben publikált felfedezés felveti, hogy lehetnek még más, eddig nem ismert fajok is a világon.
Az Acacia fumosa elnevezésű, rózsaszín virágzatú, hat méter magasra is megnövő fa egy Kréta-nagyságú területet borít be az afrikai országban, s 2006-2007-ig tudományos szempontból azért nem "bukkantak rá", mivel fő élőhelye háborús zónában fekszik.
"Egész életemet növények megfigyelésével, fajok leírásával töltöttem, és teljesen letaglózott, mikor értesültem erről a fáról" - jelentette ki a felfedezést a tudományos folyóiratban nyilvánosságra hozó David Mabberley brit botanikus. Leírása szerint a fafaj milliószámra nő a szomáliai határ menti mintegy 8000 négyzetkilométernyi, nehezen megközelíthető hegyvidéki területen.
Elsiklottak a fafaj fölött a botanikusok
A brit tudós tanulmányában rámutatott: ahogy botanikusok generációi elsiklottak e fafaj fölött, más olyan fajok is létezhetnek akár az esőerdőkben, akár az óceánok mélyén, amelyeket korábban szintén nem vettek észre. Eddig nem nagyon hittek benne a tudósok, hogy ilyen kiterjedt területen uralkodó új fafajra akadhatnak.
A helybeliek tüzifának használják az Acatia fumosát
Az Acacia fumosát Mats Thulin svéd botanikus azonosította, s a felfedezést elsőként egy skandináv újságban publikálta. A gyéren lakott területen növő fát a helybeliek tűzifának használják, de ipari célokra is alkalmas. Világszerte tízezer új növényfajt vagy más élőlényt határoznak meg a tudósok évente, ám ezek a fajok zömmel nagyon aprók.