-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Mit tegyünk a virághagymákkal?
Ha a virághagyma nem virágzik ki, annak több oka is lehet. Ha a talaj túl nedves, akkor elrothadnak. Az is megtörténhet, hogy valami a földben megette őket, vagy a múlt ősszel vagy idén megfagytak.
A kerti talaj vízelvezető képességének javítása mellett van még néhány szabály, amelyet jó figyelembe venni a virághagymák termesztésekor:
Ültetéskor adj hozzá egy kevés műtrágyát vagy más foszfortartalmú szert a gyökerek egészségéért. Virágzás előtt és alatt is szükség lesz műtrágyára. Ez lehet granulált vagy vízben oldott folyékony műtrágya. Nagyon fontos a tápanyag a hagyma számára, hogy a következő évben is tudjon virágozni.
A második szabály abban áll, hogy hagyd a leveleket természetes módon elszáradni. Ha csúnyák és lehajlanak, akkor vágd le a levélnek az 1/3-át vagy a felét. A nárciszleveleket, ha nincsenek túl sűrűn ültetve, és föléjük tudsz hajolni, kösd össze egy gumiszalaggal. Ha van rá lehetőség, akkor az elszáradó félben lévő leveleket tartalmazó virághagymákat rejtsd el. Ezek a levelek kulcsfontosságúak a növények egészsége és a jövő évi virágzásuk tekintetében.
Virághagymák ültetése |
A virágzást követően a virág szárát vágd le, főleg akkor, ha magvak jelennek meg, mert nem a magtermelés a cél, hanem az, hogy a hagyma jövőre is virágozzon.
Ha ki kell ásnod, és át kell ültetned a tavaszi virághagymákat, vagy bármelyik évelő virágot azért, hogy más növénynek csinálj helyet, akkor figyelj arra, hogy a levelek ne temetődjenek be. A kiásás és átültetés gyakran vezet korai elszáradáshoz. Ha ideiglenes tároló helyre szállítod a hagymákat, akkor jelöld meg őket, hogy az újraültetéskor kevesebb fejtörést okozzanak. Egy egyszerű módja ennek az, hogy egy nagy fazékba földet és komposztot teszünk, és ide ültetjük a hagymákat, és majd akkor is tudjuk, hogy hol vannak, amikor a levelek elszáradnak.
Amennyiben túl sok hagyma kerül egy helyre, és csomókban vannak, s kevés virágzott ki közülük, mint például a nárcisz esetében, akkor szét kell ültetni őket. Virágzás után ki kell ásni, és lerázni a földet úgy, hogy a még el nem száradt levelek ne sérüljenek. A hagymáknak természetes módon el kellene válniuk, nem szabad erőszakkal szétválasztani őket.
A tulipánoknál egy kicsit másabb a helyzet. Az első évben 50 tulipán lesz, a másodikban 5 és utána semmi. A tulipánhagymák több évig megmaradnak, de nem virágoznak minden évben, és egy idő után kisebb hagymákra osztódnak szét. Így szaporodnak is, és a virághagyma-termelők ezért is kedvelik őket.
A hibridek néhány csoportja, a Darwinok, a Triumph, és az Emperor fajtacsoportnál előfordul, hogy nem hajtanak ki, hanem csak évek múlva térnek vissza. A szokásosnál mélyebbre ültetve megmaradnak, és évek múlva kivirágoznak.