Darázsgarázs farönkből egyszerűen

5
Darázsgarázs farönkből egyszerűen
Segítenéd a beporzó rovarok ténykedését a kertben? Készíts nekik egy ilyen egyszerű darázsgarászt!

Tegyél férle egy keményfa tuskót a téli tüzelőből és különböző méretű fúrófejeket használva készíts kb. 10-15 cm mély járatokat a fába, ahogy afenti képen is látható.

 

Ne félj tőlük, nem támadnak!

A magányosan élő méhek, és számos hasonló életmódot folytató darázsfaj képviselői köztünk élnek a kertekben, a parkokban, az iskolákban és óvodákban, a lakótelepeken - még a sokadik emelet magasában is. Mindenhol ott vannak, ahol virágokat találnak. A mindennapokban azért nem figyelünk fel rájuk, mert ezek feltűnés nélkül, egyedül repkednek, és ami ezzel a „nemszeretem” állatcsoporttal kapcsolatban lényeges szempont - nem támadékonyak.

Ha méhbarát kertet szeretnél, ültessd ezeket a növényeket>>

Permetezéskor pedig tartsd be az alábbi tanácsokat>>


Teljes ellátást nyújt a hotel

Nálunk pár hét után megérkeztek az első lakók a rovarhotelbe: miután lerakják a rovarok a petéiket ezekbe a szűk járatokba, a nőstény méhek nektárt és virágport, a darazsak elsősorban megbénított hernyókat halmoznak fel, erre petéznek, majd a bölcsőket sárdugóval zárják le. A kikelő lárva a felhalmozott táplálék elfogyasztását követően bebábozódik, végül a kikelő kifejlett rovar kirágja magát a sárdugón, és megkezdi néhány hetes felnőtt életét.

A bal oldali lakosztály már régebb óta foglalt, a jobb oldali szűkebb szoba új lakó érkezését jelzi.

 

darazs_garazs_faronkbol_bekoltoztek

 

Bővebben olvashatsz a darászgarázs működéséről és a beporzó-rovar krízisről itt>>

értékelés