-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Általános tudnivalók a korallbogyóról
Latin elnevezés: Nertera granadensis
Növény típus: Évelő
Leírás: Alacsony növésű virág, amelynek kerek leveli vannak. Kis fehér virágai vannak, amelyeket szinte teljesen eltakarnak az élénk narancssárga bogyók.
Eredet: Andok, Új-Zéland
Környezet: Lakásba vagy melegházba
Lombozat: Van
Virágzat: Van
Illat: Nincs
Gondozás: Nem igényel különösebb gondozást.
Hőmérséklet: 10-24°C
Páratartalom: Közepes páratartalom
Fényigény: Kedveli az erős közvetett déli/nyugati napfényt
Milyen talajban fejlődik szépen a korallbogyó?
A jó minőségű általános virágföldben (olyan talaj, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) jól fejlődik. Nézd meg, hogy a beszerzett föld eléggé szellőztetett-e és adj hozzá homokot vagy perlitet és tőzeg mohát, ha túlságosan tömör. Hagyd, hogy a növény megszokja az új földet, mielőtt elkezded újra tápoldatozni. Ha magad akarod összekeverni a földet, akkor vegyél: 1 adag kerti földet, 1 adag durva homokot vagy perlitet, 1 adag nedves tőzeget vagy humuszt és egy csipetnyi meszet. Mindig használj lyukas aljú cserepet.
A Nertera granadensis víz- és tápigénye
A föld legyen mindig egyenletesen nedves és, ha esővizet használsz, tudnod kell, hogy savat tartalmazhat. Langyos vízzel öntözd. Alulról öntözd, hogy az érzékeny levelek ne induljanak rothadásnak. Télen hagyd pihenni. A virágzástól kezdve a bogyók megjelenéséig havonta egyszer tápoldatozd. Egy másik megoldás a sűrű, lassan oldódó trágya, amit évente egyszer kell használni, kora tavasszal. Arra azért figyelj, hogy a táp ne legyen nitrogénben gazdag, mert akkor a levelek rohamosan megnőnek elfojtva a bogyókat.
Kártevői és betegségei
Nincsenek kártevői, viszont érzékeny a túlöntözésre. Ha túl sok vizet kap, az a levelek elrothadásához vagy akár a növény elpusztulásához is vezethet. Továbbá hajlamos a szürkepenészes rothadásra a sűrűn nőtt levelei miatt. Mindig nézd meg, hogy az új növényeken nincs-e rovar, mielőtt beviszed az otthonodba vagy a melegházba.
A korallbogyó szaporítása
Tavasszal rizómák szétosztásával és magokkal szaporítható. A magokat, és a rizómákat nedves tőzeg és perlit keverékbe ajánlott eltenni. Takard be a cserepet és a növényt egy műanyagzacskóval, hogy megakadályozd a nedvesség elszivárgását. Ahhoz, hogy mindig szép és virágzó maradjon, szedd szét a tövét minden évben, mert a fiatal növények mutatósabbak, mint a két évesek.
Kertészeti tanácsok és gondozás
A korallbogyó nem szereti a túlzott meleget, de szépen fejlődik félárnyékos helyen. Nyáron akár a szabadba is ki lehet vinni, de vigyázz, hogy ne érje erős közvetlen napfény, mert az árt a virágnak. Ha kiteszed a szabadba akkor is hagyd a virágcserépbe, mert az átültetést valószínűleg nagyon megsínylené. Időnként langyos vízzel öntözd (mészmentes vízzel, hogy elkerüld a levelek elszíneződését) és próbáld hűvös helyen tartani. Fontos, hogy megfelelően szellőztetett, de huzatmentes helye legyen.