-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Főbb tudnivalók a Musa coccineától
- Növény típus: Évelő
- Leírás: Virágzáskor a növény eléri a 90-150 cm magasságot, mivel a virág szára áthatol az összecsavart levélalapokon. A vörös színű levelek teszik látványossá ezt a növényt, amelyek körbefogják a valódi virágot.
- Eredet: Vietnám
- Környezet: Alkalmas lakásba vagy melegházba
- Lombozat: Nincs
- Virágzat: Van
- Illat: Nincs
- Gondozás: Különleges gondozást igényel.
- Hőmérséklet: 16-29°C
- Páratartalom: Magas páratartalom
- Fényigény: Teljes déli/keleti/nyugati napfényben fejlődik a legjobban
Milyen talajba ültessük a Musa coccinea virágot?
Szépen fejlődik jó minőségű általános virágföldben (olyan földben, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű). Ellenőrizd, hogy a beszerzett föld eléggé szellőztetett-e és adj hozzá homokot vagy perlitet és tőzegmohát, ha túlságosan tömör. Hagyd, hogy a növény megszokja az új földet, mielőtt elkezded újra tápoldatozni. Ha magad akarod elkészíteni a keveréket, akkor keverj össze 1 adag kerti kis meszet. Mindig használj lyukas aljú cserepet.
A Musa coccinea gondozása
Trópusi növényként másfajta gondozást igényel, mint a legtöbb hazai növény, de hálás tud lenni, ha odafigyelsz egyszerű igényeire. Mint minden egzotikus növénynek a Musa coccineának is szüksége van tápanyagra, vízre és napfényre a fejlődéshez, de ne feledd, hogy eredeti élőhelyén melegebb van, mint nálunk. Fagyérzékeny így fontos, hogy soha ne tedd ki szélsőséges hidegnek, mert az a növény elpusztulásához vezet.
Késő tavasztól kora őszig hetente kétszer tápoldatozd. Oda kell figyelni rá, mert hajlamos a pajzstetű és a takácsatka fertőzésre. Mindig nézd meg, hogy nincs-e kártevő az új növényeden, mielőtt beviszed az otthonodba vagy a melegházadba.
Milyen gyakran öntözzük?
Két öntözés között hagyd mérsékelten kiszáradni a talajt. Ha esővizet használsz, tudnod kell, hogy az savat tartalmazhat. Használj langyos vizet. A Musa ciccineának is van nyugalmi időszaka így időnként úgy tűnhet, hogy elpusztult, de, ha alkalmanként megöntözöd egy idő után kellemes meglepetésben lesz részed.
Kertészeti tanácsok
Ne metszd le és ne vágd vissza! Öntözd gyakran langyos vízzel (mészmentes vízzel, hogy elkerüld a levelek foltosodását) és távolítsd el az elpusztult leveleket. Tegyél kavicsos vagy durva homokot az alátétbe, hogy tartsa a nedvességet és figyelj rá, hogy a cserép a homokra legyen helyezve és ne a vízbe. Jól mutat függő cserépben. Ajánlatos a konyhában tartani vagy bárhol, ahol nagy a páratartalom.