-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A biokertben felszabadult sorokra igyekszünk új növényt ültetni, vagy magot vetni. Ezért szeptember közepétől fontos, hogy a biokertész a sorokból betakarított növények helyére a betakarítás ütemében mustármagot vessen.
A mustármag elvetése előtt igyekezzünk a megürült szakaszon ásóvillával vagy kétágú kapával a talajt a sor teljes szélességében sekélyen fellazítani. A fellazított szakaszra sűrűn rászórjuk a mustármagot, majd ezt vasgereblyével sekélyen a talajba dolgozzuk. Ha a talaj nedvessége megfelelő, a mustármag néhány nap múlva kikel és vastag zöldtakarót alkot. Ezzel a lehető legjobban gondoskodtunk a talajról.
|
A mustár elfojtja a gyomokat a kertben
A mustárnövénykék szépen kizöldellnek, a gyomokat elfojtják, gyökereik pedig mélyre hatolnak. A levelek a talajt árnyékolják, így a föld kevesebb vizet párologtat, mint a takaratlan talaj.
A mustár pusztítja a talaj kártevőit, és fertőtlenít
Újabb vizsgálatok kiderítették, hogy a mustár gyökérzete biológiailag aktív anyagokat termel és választ ki. Ezek az anyagok a talajban elgázosodnak és ciántartalmuknál fogva pusztítják a károsító fonálférgeket, drótférgeket, cserebogárpajorokat és más talajlakó kártevőket. Ennek következtében a mustárvetemény lényegében fertőtleníti a talajt. A mustármag vetését addig folytatjuk a fokozatosan felszabaduló helyekre, amíg a csökkenő hőmérséklet reménnyel kecsegtet, hogy a mag kikel. Más zöldtrágyaként felhasználható növénnyel összehasonlítva a mustárnak számos előnye van.
A mustárt könnyű vetni
Egyetlen más növényt sem lehet oly könnyen vetni, mint a mustárt. -17°C alatt megfagy, a könnyű fátyol, amely a fokozatosan átfagyó talajon fekszik, tavasszal már a gereblye érintésére szétporlik, így további megmunkálásra nincs szükség.
Magyar Szó Online: A szerző a szepsi mezőgazdasági iskola nyugalmazott tanára