-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az ezzel kapcsolatos, terjedelmes rendelet rövidesen elkészül, de a részletekről a tagországok szakmai szervezetei még élénk vitákat folytatnak.
A környezet- és az egészségvédelem, valamint az élelmiszerbiztonság fokozása céljából egységesíteni kívánja a növényvédő szerek gyártását, forgalmazását és felhasználását az Európai Parlament. Az ezzel kapcsolatos, terjedelmes rendelet rövidesen elkészül, de a részletekről a tagországok szakmai szervezetei még élénk vitákat folytatnak.
Szolgálja-e a mezőgazdaság érdekeit a tervezett, új növényvédelmi szabályozás?
Ezzel a címmel rendezett tanácskozást a Magyar Növényvédő és Növényorvosi Kamara, a Gabonatermelők Országos Szövetsége és a Növényvédőszer-gyártók és Importőrök Szövetsége Egyesület.
A rendelettervezet Európát növényvédelmi szempontból három zónára osztja: mi a középső zónához tartozunk, amely a Brit-szigetektől Ukrajnáig húzódik. A hatóanyagokkal kapcsolatos kérdéseket az Unió központilag, egységesen irányítja, míg a készítmények az egyes tagországok hatáskörébe tartoznak. A szerek eddigi három kategóriája helyett, csak kettő lesz: a szabadon forgalmazható és a szakképzettséghez kötött szerek csoportja. Sok, jól ismert növényvédő szert kivonnak a forgalomból. Fokozott biztonsági követelményeket vezetnek be (pl. csökken a repülőgépes kezelés lehetősége, kivonják a forgalomból a háti permetezőgépeket és a méhekre veszélyes szereket, stb.).
A rendelettervezet szükségesnek minősíti a szakértelem fokozását, a növényvédő géppark felülvizsgálatát, az integrált védekezés fontosságát és az ellenőrzési rendszer szigorítását.
A magyar szakemberek tartanak attól, hogy az új szabályozás következtében csökkennek a termésátlagok, viszont növekednek a termelés költségei.
Bővebben a konferenciáról: Kivonják a forgalomból a maradék novényvédő-szereket is?