-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A bór jelentősége a növények életében
A bór fontos szerepet tölt be a virág- és termésképzésben, a szénhidrátok és egyéb asszimiláták felhalmozásában és szállításában, a gyökér- és szállítószövetek kialakításában és ezzel összefüggésben a tápanyagok felvételében és hasznosításában. Biztosítja a sejtfalak rugalmasságát, így javítja a növény vízgazdálkodását.
Növeli a gyümölcsök cukortartalmát, a burgonya keményítő tartalmát és javítja a termény tárolhatóságát. Tehát bór hiányában hozamcsökkenéssel és számos olyan problémával szembesülünk, mint például az osztódó szövetek, hajtáscsúcsok elhalása, virágok lehullása, hiányos termékenyülés, rossz kötődés, gátolt termésfejlődés és a beltartalmi értékek romlása.
Mik a bórhiány tünetei?
- A bór hiányának első, szembetűnő tünete a fiatal levelek fakósága és lankadtsága.
- A gyümölcsfák esetében a termések aprók és rossz minőségűek lesznek.
- Szőlőnél jellegzetes tünet az ún. "madárkás fürt", mely a hiányos termékenyülésből adódik.
Ezért fontos a kiegyensúlyozott bórellátás, melyet lombtrágyázással lehet optimálisan biztosítani.
PREV-B2-vel kezelt paradicsom |
Hogyan használjuk a bór tartalmú lombtrágyát?
Erre a célra kiváló a PREV-B2 lombtrágya 2,1%-os bórt tartalmaz, mely vivőanyaga a hidegen préselt narancsolaj. A narancsolaj egy rendkívül sokoldalú anyag. Kiváló tapadásfokozó hatással rendelkezik, ezért az tökéletesen hasznosul, a növény azt valóban felveszi és hasznosítja. Ezért a PREV-B2-t 0,15-0,3%-os koncentrációban elegendő kijuttatni!
A PREV-B2 a legtöbb növényvédőszerrel keverhető, azok hatását pozitívan befolyásolja. Nem keverhető viszont olajokkal és olaj alapú készítményekkel. A palánták kiültetése után 2-3 héttel, vagy álló kultúrában 3-5 leveles kortól célszerű elkezdeni az alkalmazását. 3 kezelés javasolt egyhetes intervallumokban, de ha indokolt, a kezelések tovább folytathatók. Alkalmazása az esti órákban javasolt. Perzselésre érzékeny növényfajokon és fajtákon próbapermetezés célszerű.
Alkalmazása különösen megtérül szőlőben, csonthéjasokban, almatermésűekben, paradicsomban, uborkában, paprikában, dinnyefélékben, salátában, szamócában, hagymában, káposztafélékben és repcében. Ökológiai gazdálkodásban is felhasználható!
László Gyula