-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A levendula öntözésének titka
A fiatal levendulákat kell különösen figyelni, hogy nincs-e rajtuk száraz levélzet. Az idősebb növények nagyobb valószínűséggel tűrik a száraz körülményeket. Amikor elültetjük, újraültetjük vagy formáljuk a növényeinket, akkor fontos az öntözés. A megfelelő páratartalom növelni fogja a gyökerek hosszát és a virágok számát, és segít a növénynek a nyári hónapokban jobban fejlődni.
Azok a növények, amelyek kemény és száraz körülmények között nőttek életben maradnak, de satnyának tűnhetnek, kis levélnyéllel rendelkeznek, és sokkal kevesebb virágot hoznak. A vizsgálatok kimutatták, hogy azoknak a levenduláknak az olajminősége rosszabb, amelyeket túlságosan száraz körülmények között nevelnek, mint azoké, amelyeket rendesen gondoznak.
A túlzott öntözés és a sok eső (különösen a cserépbe ültetett növények esetében) szintén károsíthatja a növényeket, mert így túl sok hajtás nő a növényen, amelyek nem képesek tömör formát képezni, így a levélzet szétnyílik, a szárak pedig szétterjeszkednek. A túl sok víz és a magas páratartalom érzékennyé teszi a növényeket a gyökérrothadásra és más gombás vagy fertőzéses betegségekre.
Mivel mindenütt más az időjárás, mindenkinek a saját belátására van bízva, hogy eldöntse, mennyi vízre van szüksége a levendulájának. Ha a talaj jól tartja a nedvességet, vagy gyakran esik az eső, akkor csak keveset kell öntözni, vagy egyáltalán nem kell.
Mielőtt nagyobb területeket ültetnénk be levendulával, gondolkodjunk el az öntözési lehetőségeken.
A permetező öntözés csak addig hatásos, amíg a növények fiatalok, de amint elkezd nőni a száruk, és elkezdenek virágozni, ez a módszer széttárja a bokrot. Ugyanakkor fennáll a bakteriális és gombás betegségek veszélye is, különösen a nedves helyeken. Ezért a csepegtető öntözés jobb megoldást jelent.