-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A kert és a pázsit helyes gondozása
Bár az időjárás még alkalmas a kertészkedésre, a közeledő késő őszi és kora-téli tennivalók listáját le kell rövidítenünk. Most van itt az ideje, hogy támadásba lendüljünk a kertben, mert el kell ültetnünk a tavaszi virágok hagymáit, foglalkoznunk kell a fák és bokrok vásárlásával, illetve gondozásával. El kell végezni a késő őszi pázsitápolást józan öntözési stratégiákkal, gondoskodnunk kell komposzt tárolóról, el kell készítenünk a komposztot, fel kell vennünk a harcot a kerti kártevőkkel, a gyomok elleni háborút pedig meg kell nyernünk, mielőtt hirtelen beáll a szeszélyes hideg és a mindent körülölelő tél.
A következő videó az őszi kertgondozásnak egy forradalmian új változatát mutatja be:
Késő őszi pázsitápolás
Szellőztessük a pázsitot október második felében, amíg a fű még könnyen erőre kap. Ha talajlazítást végzünk, a gödröcskék 7,5 cm mélységben és egymástól 15 cm távolságra legyenek. A kilazított anyagot szórjuk szét a gyepen. Ha szükséges, takarjuk be a pázsitot, és kezeljük őszi vagy téli műtrágyával. Ha a betakarás nem szükséges, a pázsit akkor is feljavul a műtrágyától, mert az segíti a gyökerek erősödését a tavaszi vegetációs szezon előtt. Vessük be újra a kopár foltokat a pázsiton, pótoljuk akár az egész területen, ha szükséges.
Bővebben: Kopasz foltok tarkítják a gyeped? Megoldás a felülveté>>
Gereblyézzük össze, és tegyük a komposzthoz a lehullott faleveleket és a lekaszált füvet. Ha kint hagyjuk ezeket a pázsiton, nedves-csúszós réteget képeznek, és odavonzzák a kártevőket. A jó kertészek tartós műanyag szélhatároló csíkokat használnak az ágyások ügyes szegélyezésére. Beszerezhetők a kertészeti központokban, a faiskolákban, de akár meg is rendelhetők, ezek tekercsekben kapható 10-15 cm széles műanyagcsíkok, melyek könnyen elhelyezhetők az ágyások széleire. Számtalan órányi gyomlálást spórolhatunk meg így, különben a növények bekúsznak az ágyásokba.
Az évelő növények ültetése
Ültessük el a tavasszal virágzó növények hagymáit, még mielőtt a föld megfagyna, és készítsük elő a kényes, de szívós évelőket a következő évszakkal járó változásokra. Ne feledjük, hogy az enyhébb éghajlat alatt a gumókat még mindig szét lehet választani és át lehet ültetni. A szívósabb virághagymákat bármikor elültethetjük a fagy beállta előtt, de jobb minél hamarabb megtenni, hogy a gyökérzetnek legyen ideje megnőni és megtelepedni, még mielőtt megérkezik a tél. Néhány éghajlati övezetben lehet ültetni egészen Hálaadásig, vagy akár Karácsonyig is. (Mi azért ne várjunk eddig.) A későn ültetett hagymák csak tavasszal eresztenek gyökeret, ezért csak későn fognak virágot bontani. De végül időben érkeznek majd a következő évben.
Ügyeljünk arra, hogy a hagymák a helyes mélységbe legyenek ültetve. Úgy kell ültetni őket, hogy a gödröcske (amelybe a virághagymát ültetjük) mélysége a hagyma átmérőjének a két és félszerese legyen. Lazább, vagy homokos talaj esetén ültessük 2,5-5 cm-rel mélyebbre a hagymákat, hogy biztosítsuk a növény fejlődését, és megnehezítsük a rágcsálók dolgát.