Macska ápolása helyesen: szőr, fog, fül, szem, karom
Hogyan kell ápolni a macskánk szőrét, hogyan tisztítsuk a fülét és a szemét? Válaszok a cikkben! RÉSZLETEK
Üdvözlöm! Mi nem rég költöztünk Kecskemétre, ahol éptíkeztünk. Most szeretnénk füvesíteni, a talaj jelenleg gazos. A kérdésem az lenne egyrészt, hogy ilyen homokos talajra, milyen fűmag lenne a leginkább alkalmas. Kisgyerekünk van, tehát használnánk is a területet, nemcsak dísz lenne. Most azt tervezzük, hogy gyomirtás után feltöltjük a területet és ebbe vetjük a magot. Amivel feltöltenénk, az ennek a homoknak mélyebb rétegéből származna. Kérdezném még, hogy mikor lenne érdemes elvetni a fűmagot. KÖszönettel: Kata
Olyan fűmagkeveréket kell venni, amelyben az alábbi fűfajták is megtalálhatóak, vagy akár 1 közülük, mert az biztosan tartós lesz. A dobozra rá van írva, hogy az adott fűmag milyen fűkeverékeket tartalmaz.
Tippanok
A díszgyep keverékek egyik alapösszetevője, lassan növekedő fajta, mely finomlevelű, zárt gyepet képez. Talajban nem válogatós, de a jó vízellátású földben szebben fejlődik. Igényli a folyamatos nyírást, a legjobb, ha 2,5-3 cm magasra nyírjuk.
Csillagpázsit
Egy különleges, földön heverő, dúsan leveles szárú fűfajta, amely széles, szürkészöld levelekkel díszít. Lazább, illetve középkötött talajban szépen fejlődik, meleg, napos helyet kíván. Tavasszal később kel ki, de ahol egyszer megtelepszik, szinte kiirthatatlan gyepet képez. A taposást jól tűri, az öntözést és az árnyékolást nem kedveli. A csillagpázsit egymagában is alkalmas gyepnek, hiszen igénytelen, és nagyon jól bírja az igénybevételt.
Pusztai csenkesz
Tömötten bokros növekedésű, sötétzöld levelű fűféle. Talajban nem válogatós, jól bírja a szárazságot, egymagában is alkalmas gyeptelepítésre. Hosszú életű faj, amely kevés nyírással és öntözéssel is beéri.
Füvesítésre a legoptimálisabb időpont a kora tavaszi illetve kora őszi időszak. őszi füvesítést érdemes minél előbb elvégezni, hogy még a csapadékos idő beállta előtt összesűrűsödjön a fű. A túl késői vetés hátránya, hogy a téli csapadék összemossa a magokat, így tavasszal szükséges lehet egy újabb felülvetés, illetve a terület áthengerezése. Az ősszel elvetett de ki nem kelt magvak nagy része a tavasz elején, amikor a talaj hőmérséklete eléri a 6 celsius fokot, kicsírázik.
Még több info: