Mit kell tudni a császárpingvinről?
Elég ránézni egy kis totyogós pingvinre ahhoz, hogy azonnal mosolyora húzódjon a szád. Az alábbi cikkben a császárpingvinről tudhatsz meg néhány információt. RÉSZLETEK
Cserepes mocsari hibiszkuszt vettem, otthon atultettem nagyobb cserepbe, ami bimbo volt rajta mind lehullott, es szepen megvan azota , zoldell de semmi mas.
Kerdesem hogy a viragot foldbe kellett volna ultetnem , vagy pedig most mar jonnek a hidegek telire igy hagyjam vagy pedig meg most is kiultethetem es maradhat a kertben telire is?
koszonom a segitseget.
Az, hogy átültette, nem gond. Valószínűleg nem kapott elég műtrágyát (K-ban gazdag segíti a virágzást).
Általánosságban így kell tartani, gondozni.
Kezdjük a tavasztól: kihajtás május közepe vége, attól függ az ország déli, vagy északi felén lakunk.
gyomlálás közben ne törjük le a rügyeket. Gyomlálás után érdemes nitrogénban gazdag műtrágyát,vagy szerves trágyát adni a hibiszkuszunknak, a növekedéshez fontos így lesz szép erős ,bokros zöld növényünk.
Utána öntözök be alaposan!!!!
Nyáron a bőséges öntőzés mellet adjunk foszforban és káliumban gazdag műtrágyát, vagy érett marhatrágyát,ez a virágzást segíti és nagyobb virágaink lesznek.
A növényünk Juliusra éri el a virágzási idejét,ez persze fajtafüggő +- 2 hét lehet az eltérés.
A hosszabb virágzás érdekében szedjük le a termés kezdeményeket ne a termést érlelje hanem virágot hozzon. Az elvirágzott szár visszavágásával újból virágzásra kényszeríthetjük növényünket. Ősszel szeptember végén kezd vissza húzódni a hibiszkusz ledobja leveleit, és teljesen leszárad,"gyöktörzses növény" tavasszal természetesen kihajt.
Télen a hajtások teljesen visszafagynak. Az elszáradt hajtásokat csak márciusban vágjuk vissza. Télen takarjuk a növény tövét mulccsal.