5
Árvácska ültetése sziklakertbe
A kis alapterületű kertek esetében nagyszerű megoldás lehet egy sziklakert kialakítása. Habár a megépítése és gondozása nem mindig a legegyszerűbb, de a gondozott sziklakertek látványa kárpótol minden belefektetett energiát. Lássuk, mi a titka egy egyszerű, de bámulatos sziklakert megépítésének!

Hogyan és milyen sziklakertet építsünk?

 

A sziklakertek egyik előnye, hogy mindig kiemelkednek az adott területből, ami egy nagyszerű módja a figyelem felkeltésére.

A sziklák kiválogatásánál vigyázzunk arra, hogy egy sziklakertbe egy féle szikla kerüljön, ellenkező esetben könnyen elcsúfíthatjuk a kert szépségét.

A sziklakertbe ültethetünk pl. örökzöldeket, piros levelű japán juharokat, kövirózsákat, jácintokat, tavaszi hagymásokat, stb.  A lehetőségeknek csak a képzeletünk szab határt. Tavasz közepén még nem túl nagy a választék a legnépszerűbb egynyári virágokból (büdöske, petúnia, muskátli, stb.), éppen ezért ilyenkor érdemes kora tavaszi növényeket ültetni, mint az árvácska, nefelejts, törpe szegfű, százszorszép, stb.

 

sziklakert-kialakitasa
Használjuk a fantáziánkat a sziklakertünk megépítésekor

 

Milyen növényeket válasszunk a kis sziklakertünkbe?

 

Habár a sziklakerteket gyakran egészükben szemléljük, az igazi különlegességük, hogy tele vannak egyedi, önálló részekkel. Akkor igazán izgalmas egy ilyen kert, ha minden sziklája mögött találunk valami „eldugott kincset". Ahhoz, hogy ezt a hatást elérjük, érdemesebb kis méretű növényeket ültetni.

A jobb összhatás érdekében az azonos fajta és színű növényeket egy helyre ültessük, és ha lehet kerüljük a vegyes saláta szerű elhelyezkedését a virágoknak. Ezt a jó tanácsot főleg akkor érdemes megfogadni, ha a sziklakertet valamivel távolabbról személjük majd a jövőben.

Április végén, május elején pedig ezeket a kora tavaszi növényeket tetszés szerint akár ki is cserélhetjük a már ilyenkor (jóval olcsóbban) kapható egynyári növényekkel!

Kora tavaszi virágok ültetése sziklakertbe Megyeri Szabolccsal

értékelés