-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A nyuszifül, avagy a gyapjas tisztesfű
- Stachys byzantinaA tavasz beköszöntével rendbe kell tenni a kertünk minden zugát: szedjük össze a lehullott, elszáradt leveleket a nyuszifül töve körül, közben ügyeljünk rá, hogy a földből kikukucskáló friss hajtásokat és parányi leveleket ne sértsük meg, ne törjük le! Mivel aprólékos műveletről van szó, gereblyét itt ne használjunk!
Hogyan gondozzuk a nyuszifület?
A növekedési időszakban az elsárgult leveleket rendszeresen csípjük le a tövüknél, hogy a nyuszifülágyás mindenütt egyformán ezüstös és üde látványt nyújtson!
A nyuszifül virágzata elérheti a 45-50 cm-es magasságot is, ezért ha jobban kedveljük az alacsony növénytakarót, nyessük le a virágok szárát a levelek alatt, így a megmaradt szárvégek látványa sem fog zavarni. Apró lila virágai alig észrevehetők, sőt néhány fajta nem is virágzik, csak leveleivel díszít.
A nyuszifül nem igényel sok öntözést
Száraz klímán a nyuszifül leveleire lecsapódnak a harmatcseppek, így alig van szüksége talajnedvességre. Kiváló talajtakaró növény, mert "párnásan" nő, teljesen befedi a talajt. A kertészek a különféle kerti alakzatok, utak szegélyezésére is használják. Egyetlen hátránya, hogy a csapadékos nyarakon hajlamossá válik a gombabetegségekre. A gyerekek imádják morzsolgatni a selymes tapintású leveleit.