-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Termesszünk illatos és mutatós gyöngyvirágot kertünkben!
A gyöngyvirág még Convallaria néven is ismert, széles körben elterjedt növény, előszeretettel ültetik árnyékos területekre, mivel nagyon szépen mutat a kertekben. Nemcsak könnyen termeszthető, hanem jó ellenállóképességgel bíró növény is.
A gyöngyvirág termesztése és gondozása néhány lépésben
1. Lépés
Áztassuk be a gyöngyvirág gumókat langyos vízbe. Hagyjuk a vízben több órán keresztül. A gumók egy idő után a víz felszívása miatt megduzzadnak, ennek köszönhetően gyorsabban fognak nőni mikor elültetjük őket.
2. Lépés
Válasszuk ki a kertünkben egy teljesen árnyékos vagy félárnyékos helyet. Nem ajánlott a gyöngyvirág gumókat teljes napfényben ültetni, mert nehezen viselik.
3. Lépés
Gazdagítsuk a talajt szerves anyagokkal, például tőzeggel, trágyával, komposzttal vagy fenyőkéreggel. Természetesen jó vízelvezetésű talajra lesz szükség, mindenképp árvízmentes területet biztosítsunk a növényeinknek, a sok víz miatt a gumók elrothadnak és elpusztulnak még mielőtt elkezdenének növekedni.
4. Lépés
Mielőtt elültetnénk a gyöngyvirágot, a gumók gyökereinek a végéből nyisszantsunk le kb. 2 cm-t. Ezáltal a nedvesség jobban bejut a gyökerekbe, és így gyorsabban nőnek.
5. Lépés
A gyöngyvirág gumókat mély gödörbe ültessük el, azonban vigyázzunk rá, hogy a gumó felső része a felszínen legyen. A gumókat egymástól kb. 4 cm.-re ültessük. Mindegyik gumó körül jól nyomkodjuk le a földet.
6. Lépés
Jól öntözzük meg az újonnan ültetett gyöngyvirág gumókat. Tartsuk a talajt nedvesen, de ne legyen vizenyős.
7. Lépés
Vágjuk le a virágszárakat, amikor virágzani kezdenek. Ha a növény befejezte a virágzást, ne vágjuk le a levélzetét télre. Hagyjuk meg, így a növény továbbra is kaphat tápanyagokat.
8. Lépés
Egy évben két alkalommal is trágyázzuk meg a gyöngyvirágokat, először késő tavasszal, azután nyáron még egyszer.
9. Lépés
Télen mulcsozzuk meg a növény alsó részét, ezáltal megvédjük a gyökereket.