-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
London botanikai szempontból egyik legizgalmasabb látványossága a Kew Gardens, azaz a Királyi Botanikus Kert.
A világ legnagyobb, a nagyközönség által is látogatható, ligetes-parkos területeiről, pompás növényházairól és egyéb építészeti nevezetességeiről híres botanikus kert hatalmas területen, 121 hektáron kápráztatja el látogatóit. Kora tavasszal, a gyümölcsfák virágzásának és a legszebb kerti virágok nyílásának idején, egy kellemesen enyhe, szellős napon jártunk ott.
A botanikus kert története több száz évre nyúlik vissza:
a XVI. században VIII. Henrik ajándékozta meg nővérét az első kertrészlettel, melynek nyomai ma is megtalálhatók egy süllyesztett jázminkert formájában. Az uralkodóház folyamatosan bővítette a kert alapterületét és különböző épületekkel gazdagította a parkot. A házak nem csak a kert díszévé váltak, de a mai napig élőhelyül is szolgálnak a világ szinte minden tájáról érkezett növényritkaságoknak. Londonba került például az első példány a Föld legnagyobb virágjával büszkélkedő dögvirágból. Ebből a korból származik a kilencemeletes, nyolcszögletű kínai pagoda, a ma kávéházként és étteremként működő Narancsház (Orangery) és a tavasszal nárciszmezőben álló Aeolus szentély. A parkban található két királyi épület is, a Queen Charlotte`s Cottage és a Kew Palace.
A XIX. század közepére Kew Gardens már elérte mai nagyságát. Egy részét ekkor nyitották meg először ismeretterjesztés céljából a nagyközönség előtt.
A park ékessége többek között az ívelt vonalú pálmaház, amely igazi trópusi vadonnak (banánnak, papayának, mangónak, orchideáknak stb.) ad otthont.
A Princess of Wales télikertben tíz különböző éghajlat növényeit tekinthetik meg a látogatók. Olyan különlegességek csodálhatók meg itt, mint az amazóniai tavirózsa, az aloe vera és számos húsevő növény. A botanikus kert területén található az 1990-ben létesített Centre for Economic Botany elnevezésű épületkomplexum, amelyben a gazdasági szempontból jelentős növények gyakorlati felhasználását vizsgálják.