-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A keleti gondolkodás szerint a chi-t a hegyek szülik, a víz gyűjti össze és hordozza.
A víz mindig az alacsonyabb helyekre tart. Az a víz hozza a legtöbb, legjobb energiát, amelyik lassan kígyózik a lábunk előtt és tiszta.A feng shui szerint a "szék" forma az ideális elhelyezkedés.
Ha madártávlatból nézünk rá telkünkre, akkor tudjunk a legjobban elképzelni ezt. Mögöttünk egy magas támla, ami védi a hátunkat, jobbról-balról egy-egy karfa, ami biztonságot ad és amin nyugtatjuk a kezünket, előttünk szabad terület, ami jó rálátást nyújt az előttünk kanyargó vízre, amit így szemmel tudunk tartani.
Amikor a kert kialakítására törekszünk, akkor ezt a formációt kell elsősorban létrehoznunk. Ha ez nincs jelen a környezetben természetes formában, akkor általunk készített objektumokkal teremthetjük meg.
Tehát a ház mögött legyen valami biztonságot adó építmény. Lehet ez egy másik épület, vagy magasra növő fák. Jobbról-balról alacsonyabban növő bokrokat telepítsünk. A következő fontos lépés, hogy a ház előtt legyen szabad tér, amit a kínaiak mingtang- nak hívnak, hogy legyen hely, ahol össze tud gyűlni az energia, hogy a hatása még koncentráltabbá válhasson. Ezzel meg tudjuk teremteni a biztos alapokat a feng shuis kerthez.
Járjuk végig a még üres kertet. Időzzünk el egyes helyeken. Figyeljünk arra, hogy hol szeretünk jobban, hol kevésbé. Ez már jó támpont ahhoz, hogy hova helyezzünk el kerti padot, vagy játszórészt a gyerekeknek. Figyeljük meg, hogy hol van a kert közepe. Ez nem feltétlenül a mértani közép, hanem egyfajta "szív", amit kertünk körbe ölel. Ez legyen a kiindulópont a tervezésnél, ide futnak össze az energia-utak.
A továbbiakban szükségünk van az iránytűnkre, hogy be tudjuk tájolni, melyik égtáj melyik területet uralja. Minden egyes égtáj egy-egy természeti elem tulajdonságait hordozza. Ezzel a módszerrel a kert összes területén könnyen eldönthetjük, hogy hova milyen növényeket ültessünk, például a déli égtáj a tűz elemet képviseli. Ezért a déli területre rózsákat, vörös, bíbor színű virágokat tervezzünk.
A hegyes élek negatív enegriát sugároznak
További fontos szempont a "támadó energiák" csillapítása. A hegyes élek, a támadó formák (pl. lámpaoszlop az utcán) negatív hatásúak lehetnek, amennyiben a ház bejáratát támadják. Ha megoldható, akkor szüntessük meg a rideg formát vagy állítsunk eléjük valamit, ami eltakarja előlünk támadó hatásukat.
A víz a keletiek szerint a jólétet jelenti
ezért a kertbe telepített tavak, ha megfelelő helyre tesszük őket, nagyon sok szerencsét tudnak otthonunkba csalogatni. Néhány nagyon egyszerű elv a tavak elhelyezéséhez: ne tegyünk a ház mögé tavat, mert gyengíti biztonságunkat, rontja anyagi helyzetünket. Ne készítsünk zajos, hangos csobogású vízeséseket, mert az zavaró.
Teremtsük meg a yin-yang egyensúlyt.
A fák, élő növények hordozzák a yang minőséget, míg a kövek az ellentétes pólust, a yint. Ezért ne csak virágokat, fákat, bokrokat ültessünk, hanem alakítsunk ki sziklakerteket is portánknál. A kövek a biztonság érzetét keltik, ha minimum 1/3-ad részük a földbe van ásva. Készíthetünk belőlük tájképet vagy szobrot. A lapos kövek vízszintesen vezetik az energiát (föld elem), míg a magasba törők felfelé irányítják azt. A köveket úgy helyezzük el, hogy a legszebb oldaluk legyen szem előtt.
Nincsen feng shui kert utak nélkül, hiszen ezek kötik össze a kert egyes részeit, összefüggő egészet csak ezekkel együtt tud alkotni. Az ösvények legyenek kissé kanyargósak. Az egyenes járdán túlságosan felgyorsul az energia, veszít kedvező hatásából. Az, hogy miből készítjük a járdát vagy utacskát, igazából ízlésünkre van bízva. De azért hallgassunk ösztöneinkre, ne csak az ízlés és a pénztárca alapján válasszunk. Ha lecsendesítjük folyton kattogó elménket, akkor jobban érezzük az energiákat és rá tudunk érezni arra, hogy milyen forma, szín, elrendezés a legjobb.