-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Gyönyörű balkonövény
Nevelhetjük cserépben, de a kertbe kiültetve is pompásan mutat. A skimmia félék nem kedvelik a meszes talajt és vizet, de a Rubella ellennállóbb a mésszel szemben. A legtöbb dérbabér a hím-és a nőnemű virágokat külön bokrokon hozza. Mivel a Rubella hímnemű növény, nem hoz bogyókat.
Ez a dérbabér felfelé növő virág. A levelei összemorzsolva illatosak, legtöbbször pirossal szegélyezettek. Tavasszal a mélypiros bimbókhoz virágfürtök fejlődnek. Meglehetősen ellenálló a sópermettel, az ipari szennyezéssel és a széllel szemben is. Szívós növény. Akár a -15 °C-os hideget is elviseli. A cserépben tartott japán dérbabért télen igen óvatosan kell öntözni, ha a hőmérséklet rendszeresen mínuszban van. Ne hagyjuk, hogy a gyökérlabdája ázzon, mert a megfagyott gyökérlabda elpusztítja a növényünk gyökerét.
A japán dérbabér gondozása
Helyezzük árnyékba, vagy félárnyékba, mivel a teljes napfényt nem szereti. A növekedési időszakban kiadós öntözést igényel. Ne hagyjuk soha a gyökérlabdáját kiszáradni. A cserépben nevelt növényt nyáron kéthetente tápoldatozzuk szobanövény tápoldattal, vagy a nyár elején használjunk egy kevés lassan oldódó műtrágyát.
Tavasz végén ültessük át a dérbabért mészmentes, szerves anyagokban gazdag virágföldbe. Tavasszal meg is lehet metszeni, de ügyeljünk arra, hogy gondosan eltávolítsunk minden nem kívánatos hajtást.
A japán dérbabér betegségei
A sárguló levelek a túlzott mennyiségű erős napfény, illetve a talaj vagy a víz túl magas mészkő-tartalma megsárgítja a dérbabér leveleit. Ha ilyen tüneteket észlelünk, akkor sürgősen kezdjük meg a növény rövid távú kezelését vaskelát-készítménnyel.