-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Hogyan válasszunk egészséges növényt?
Ahhoz, hogy egészséges dísznövényt vásároljunk, három szempontot kell mindenek előtt figyelembe vennünk: a gyökérzetet, a növény sérülésmentességét és a betegségektől, kártevőktől való mentességet.
Szemerics Tamás, a New Garden Kertészet vezetője beavat minket a részletekbe:
(A videó lejátszásához a telefonmodemnél gyorsabb internetkapcsolat és friss flash-lejátszó szükséges. Kapcsolja be a hangszórókat, vigye a kurzort a tv-képernyő fölé és kattintson a megjelenő lejátszás-gombra!)
1. Egészséges gyökérzet
Földlabdás vagy konténeres növény választása esetén is az egyik legfontosabb információ számunkra a gyökérzet állapota. Ne restelljük, alaposan vizsgáljuk át a kiválasztott növényeket!
- A földlabdának kellően tömörnek, keménynek kell lennie, hogy megtartsa a gyökereket. Erről egyszerűen meggyőződhetünk, ha megmozgatjuk a növényt. Ha a földlabda is vele mozdul, akkor a gyökerek biztosan rögzülnek az őket körülvevő földben.
- Nézzük meg, hogy a földlabda mérete arányban áll-e a növény méreteivel! A nagy labda (amíg a derekunk bírja) előny, a túl kicsi az elégtelen gyökérzet miatt viszont a növény pusztulását okozhatja.
- Konténeres növény közelebbi vizsgálatához üssük le a műanyag konténert. Optimális esetben a gyökerek lazán szövik körbe a földlabdát és a gyökerek egyben tartják a labdát, de nem futnak körbe-körbe az edény fala mentén - ekkor biztosan egészséges és konténerben előnevelt növénnyel van dolgunk. Ha túl sűrű a gyökerek lefutása, az azt jelzi, hogy túl régóta sínylődik a növény a konténerben.
Egészséges örökzöldek
2. Csak olyan növényt válasszunk, melynek láthatóan nincs sérülése
Tüzetesen ellenőrizzük az ágrendszert, a törzset. A növény koronája legyen körkörös, ép.
3. Kártevőket és kórokozókat kerüljük
Jobb esetben egyszerű szemrevételezéssel felismerhetjük a növényre nem illő kártevőket (levéltetű-, pajzstetű telepek, hernyó- vagy bogárrágta nyomok, atkák) és kórokozókat (gombák, baktériumok, vírusok foltjai, bevonatai). Figyeljük a fiatal, zsenge leveleket, illetve a levelek fonákát - ha valami gyanúsat látunk, forduljunk az eladókhoz!
A videót a LIONS Média készítette a New Garden Kertészetben.