-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A legszebb futórózsák: A szakemberek a futórózsákat két csoportba sorolják: az egyszer virágzók, ill. a többször virágzók csoportjába. Míg az egyszer virágzó fajták nyaranta csak pár hétig díszlenek, a többször virágzók - természetesen fajtától függően - több ütemben hozzák virágaikat. Néhány fajta nyár elejétől egészen késő őszig virágzik; például ilyen a 'Sympathie'. Az egyszer virágzó fajták -20 °C-ig, a többször virágzók kicsit nagyobb hőmérsékletig (legfeljebb -15 °C-ig) télállók.
A színválaszték ebben az esetben is óriási: a kereskedelemben a vörös, a rózsaszín, a sárga és a fehér szín összes árnyalata megtalálható. Néhány futórózsafajta virága érdekesen többszínű; ilyen pl. az 'American Pillai' vagy a 'Harlekin' fajta.
Futórózsa rózsakapura futtatva
A futórózsáknak teljes pompájuk kibontakoztatásához támaszra van szükségük. Legjobban akkor érvényesülnek, ha ez a támasz valamely élő növény. Lehet akár egy lombhullató fa, fenyő vagy örökzöld cserje is. A legjobb módszer egy már kiszáradt fatörzs újra virágpompába öltöztetésére, ha egy futórózsát ültetünk elé, majd a rózsa hajtásait a törzs és az ágak köré igazítjuk. Használhatunk háncsot vagy más kötözőanyagot, hogy a hajtásokat a megfelelő irányba rögzítsük.
Romantikus rózsaösvény
A rózsafilagória nemcsak a hercegüket váró Csipkerózsikáknak ideális hely az álmodozásra. Ez a virágpompa még a legkritikusabb szemlélőt is meghatja. Természetesen az ilyen gazdagon átszőtt, dús hajtásrendszer kialakulásához néhány évre azért szükség van. Konténeres rózsát a legmelegebb nyárban is ültethetünk, feltéve, ha utána rendszeresen öntözzük.
Természetesen felfuttathatjuk a rózsát időjárásálló, fából készült rácsozatra is, amelyet előzőleg favédő szerrel átitattunk vagy felületét belakkoztuk. Készen kaphatók az ún. rózsaívek, rózsakapuk is.
A rózsa és a klemátisz tökéletes párosítása
A rózsapiramis kialakítására alkalmas, műanyagból, vagy rozsdamentes acélból készült támaszt a növény edényébe is beleállíthatjuk. A különböző támaszok beszerezhetők a termesztőknél, a barkácsáruházakban, ill. a piacokon. Ha van egy kis kézügyességünk, ezeket a támaszokat saját kezűleg is elkészíthetjük. A célnak tökéletesen megfelel néhány falra felerősített faléc is. Egy kissé szokatlan ötlet, ha a ház és egy fa közt kifeszítünk néhány szál zsinórt, és erre futtatjuk fel a rózsákat, így viszont néhány év múlva rózsabaldachinban, díszmennyezetben gyönyörködhetünk.
Rózsakaput is készíthetünk saját kezűleg. A legegyszerűbb megoldás, ha favédő szerrel átitatott, rácsozott hajtásvezető elemekből állítjuk össze a kaput. Két függőleges oldalfal, valamint egy vízszintes összekötőelem megfelelő támaszt nyújt a hajtásoknak. Figyeljünk arra, hogy az elemeket stabilan rögzítsük a talajba. Legjobb, ha betonba ágyazzuk a vasból készült tartólábakat, kb. 50 cm mélyen. Két-három nap után, ha a beton már megkötött, a lábakra ráerősíthetjük a rózsakapu elemeit. Ehhez csak rozsdamentes, horganyzott pántcsavarokat használjunk. Természetesen eltart egy darabig, amíg a rózsakaput teljesen befutják a növények. Ha azonban már egészen benőtték a támaszt, akkor a szépen elrendezett (rózsa)kert méltó előhírnökei lehetnek.
A rózsakertek központi ékessége a filagória
A rózsakert legszebb helye a rózsafilagória, ez az igazán romantikus hely, ahol egyedül, kettesben, vagy kisebb társasággal lehetünk. A filagória vázát készen lehet kapni, csak a növényeknek van szükségük néhány évre, hogy benőjék azt.
Forrás: Rózsakert