-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az aranyvessző gyökereztetése
Hagyományosan a fás dugványokat decemberben, januárban vagy februárban metsszük le. Az aranyvessző esetében a növény csúcsán lévő ágakat vágjuk le, olyan példányokat válasszunk, amelynek hossza 10-15 cm, és van rajta 4-6 rügy.
A fásdugvány hátránya az, hogy később gyökerezik, mint a zölddugvány, de a fásdugványokat könnyebb kezelni, és szívósabbak is. Helyezzük a dugványt egy kinti edénybe, de akár rögtön jó vízelvezető talajba is ültethetjük. Mélyre ültessük, úgy, hogy csak a felső 10 centiméter maradjon a talaj fölött.
Egy másik módja az aranyvessző gyökereztetésnek az, ha megvárjuk, amíg virágzik és az elhervadt virágokkal együtt vágjuk le az ágakat. A lemetszett ágakat helyezzük egy előre kiásott gödörbe. Töltsük meg a gödröt talajjal és öntözzük bőségesen. Hamarosan új gyökerek jelennek meg.
Amennyiben a lakásban szeretnénk gyökereztetni, az év bármelyik időszakában megtehetjük. Igaz könnyebb, ha rögtön a kertbe ültessük el. Ha a levágott ágat gyökereztető hormonba mártjuk, növelhetjük a gyökereztetés sikerét. Miután a hajtásokat elültettük, ne hagyjuk kiszáradni. Ha szerves anyagokat teszünk az ültető gödörbe, az serkentheti a növekedését. Az újonnan ültetett növények köré helyezzünk talajtakarót, hogy a nedvességet megőrizzük, a gyomokat és a füvet távolítsuk el.
Csak akkor mondható sikeresnek a gyökereztetés, ha a növények végleges helyükre kerülnek. Az átültetés előtt várjuk meg, hogy erős gyökérzetet fejlesszenek ki.